Категорії
гумор конкурси

Десять цікавих фактів про премію Оскар

Насправді мало хто пильно стежить за перебігом подій навколо нагородження Оскарами, але кожному приємно почути, що фільм, який йому сподобався, або улюбленого актора номіновано на Премію Академії

кінематографічних мистецтв і наук. Ми очікуємо наступної, 88-ої церемонії Оскара, і, поки маємо час, зазирнемо в історію цікавих фактів, пов’язаних з цією церемонією.

Отже, пропонуємо Вашій увазі 10 найцікавіших фактів, пов’язаних з Оскаром.

 

10. ПОСМЕРТНИЙ ОСКАР

10

 

Лише два актори стали власниками Оскара посмертно: Хіт Леджер (Heath Ledger) у 2009 році та Пітер Фінч (Peter Finch) у 1976 році. Фінч помер 14 січня від серцевого нападу, і його Оскар за Кращу Чоловічу Роль у фільмі «Телемережа» прийняла його дружина. Хіт Леджер помер 22 січня 2008 року від ускладнень, викликаних сумішшю декількох ліків. Його Оскара за «кращу чоловічу роль другого плану», за роль Джокера у фільмі «Темний рицар», прийняли його батьки і сестра. За збігом обставин, обоє тих чоловіків були австралійцями.

 

9. ВОЛТ ДІСНЕЙ

9

 

Волт Дісней є володарем найбільшої кількості Оскарів за всю історію, але на його рахунку є й інші рекорди. Окрім найбільшої кількості премій, Дісней також є рекордсменом за кількістю номінацій і програшів у номінаціях. На рахунку Волта Діснея 22 звичайних премій Оскар і 3 премії за видатні заслуги в кінематографі з 59 номінацій. Щороку з 1942 по 1963 роки він був номінований хоча б на одну премію Оскар.

 

8. НАЙБІЛЬШІ НЕВДАХИ

8

 

Хоча Волт Дісней і є рекордсменом за кількістю програшів, це згладжується тим фактом, що він усе ж виграв 25 Оскарів. Але існують люди, які були номіновані безліч разів, та бажаної статуетки жодного разу так і не отримали. Дебора Керр (Deborah Kerr), Телма Ріттер (Thelma Ritter) і Гленн Клоуз (Glenn Close) були номіновані по шість разів, але жодної премії так і не отримали. Пітер О’Тулл (Peter O’ Toole) був номінований вісім разів і кожного разу програвав. Композитор Джон Вільямс («Зоряні війни», «Гаррі Поттер») виграв 5 премій, але програв у 35 випадках, коли його номінували. Художник-постановник Рональд Андерсон («Сніданок у Тіффані») і композитор Алекс Норт (Alex North) («Спартак») програвали по 15 разів, хоча Нортові присудили одну премію за видатні заслуги.

 

7. ДЖОН КАЗАЛЕ МАВ ДОБРИЙ СМАК

7

 

Більшості з людей не відомо хто такий Джон Казале (John Cazale), і не даремно: він знімався лише у п’яти фільмах. Проте усі фільми з його участю були номіновані на премію Оскар за кращий фільм. Казале знімався у фільмах: «Хрещений Батько» (перша і друга частини), «Собачий Полудень», «Розмова» і «Мисливець на оленів». Перші три фільми стали переможцями у номінації (а «Розмова» програла лише тому, що в тій же номінації був і «Хрещений батько 2»). Мало хто може похвалитися тим, що будь-який фільм, у якому він знімався, гідний номінації премії Оскар за кращий фільм.

 

6. ДВА АКТОРА, ДВА ОСКАРА, ОДИН ПЕРСОНАЖ

6

 

«Хрещений батько» і «Хрещений батько 2» не лише виграли премії Оскар за кращий фільм, але й допомогли двом акторам, що зіграли персонажа Віто Корлеоне, виграти по Оскару за кращу чоловічу головну роль. Це єдиний приклад, коли два актори, що зіграли одного персонажа, вигравали за це Оскара – Марлон Брандо отримав Оскара за першу частину «Хрещеного батька», а Роберт Де Ніро за другу частину. Де Ніро також один з п’яти акторів, хто завоював Оскара, за роль не англійською мовою.

 

5. ПСЕВДО-ОСКАР

5

 

Через дефіцит металу під час Другої Світової війни, упродовж трьох років замість золотих статуеток, видавали пластикові. Проте переможці змогли поміняти їх на офіційні статуетки по закінченню війни. Але, це ще не найдивніші статуетки, які отримували переможці Оскара. У 1937 році Едгар Берген (Edgar Bergen) отримав Оскара за видатні заслуги в кінематографі за Чарлі МакКарті (Charlie McCarthy) –ляльку. Статуетка була зроблена з дерева і її рот відкривався. Ще дивнішу статуетку отримав Волт Дісней за одну зі своїх премій за видатні заслуги. Він отримав премію Оскар за фільм «Білосніжка і Сім Гномів»: це була звичайна статуетка, у підставці якої було ще сім маленьких Оскарів.

 

4. СЕДРІК ГІББОНС

4

 

Седрік Гиббонс (Cedric Gibbons) працював арт-директором більш ніж 1000 фільмів і виграв 11 Оскарів у 39 номінаціях. Це, звичайно, вражає, але Волт Дісней виграв удвічі більше Оскарів і програв стільки разів, скільки Гіббонс був номінований. То чому ж Гіббонс перебуває вище за Діснея у списку? Може він і виграв лише 11 премій, але усі 2809 Оскарів, які були вручені у попередні роки, пов’язані з ним. Гіббонс не лише отримав визнання за свою роботу над такими фільмами, як «Чарівник Країни Оз» і «Маленькі Жінки», він також є творцем самої статуетки Оскара.

 

3. ОДИНАДЦЯТЬ ОСКАРІВ

3

 

Три фільми є володарями 11 Оскарів: «Бен-Гур», «Титанік» і «Володар Кілець: Повернення короля». За успіхом кожного з цих фільмів стоїть цікава історія: «Володар Кілець» був єдиним фільмом, який переміг у всіх своїх номінаціях, «Титанік» перебуває нарівні з «Усе про Єву» за кількістю номінацій (14) а «Бен-Гур» був першим рімейком фільму, що переміг у номінації Кращий фільм, і залишався єдиним подібним фільмом до того часу, поки через 47 років таке ж саме не повторив фільм «Відступники».

 

2. ДИВНІ ПРОМОВИ

2

 

Останніми роками популярність премії Оскар зменшилася, оскільки багато хто вважає, що церемонія триває занадто довго. З цієї причини, на промови з подяками наклали обмеження у 45 секунд. Тривалість найдовшої промови складає 7 хвилин, її виголосила Грір Гарсон (Greer Garson) – вона більше не перемагала, так що хоча б устигла наговоритися. Альфред Хічхок (Alfred Hitchcock) і Вільям Холден (William Holden) навпаки обмежилися словом «Дякую». Промова Гвінет Пелтроу (Gweneth Paltrow) була у 23 рази щедрішою – саме стільки разів вона подякувала комусь під час своєї промови.

 

1. ОСКАРИ — ТО СМІТТЯ

1

 

Премія Оскар стала абсолютно непопулярною серед деяких людей – багато хто вбачає у ній черговий ексклюзивний клуб, члени якого нагороджують один одного. Як мінімум одна людина вважає їх повним сміттям. У 2000 році 55 статуеток Оскар були викрадені у Лос-Анджелесі. За декілька місяців потому 52 з них були знайдені Віллі Фалгіром (Willie Fulgear) у сміттєвому бачку, за що йому вручили 50 000 доларів і квитки на церемонію нагородження 2001 року.

З 1950 року переможці премії «Оскар» повинні погодитися з тим, що коли вони захочуть продати свою статуетку, то спершу повинні будуть запропонувати Академії викупити її за долар. Стівен Спілберг купив статуетку, вручену 1938 року за кращу жіночу роль, за 578 тисяч доларів, а потім віддав її знову у володіння Академії – кращого використання грошей він, вочевидь, не знайшов.

 

Переклав Володимир Сердюк
Джерело: Вugaga

Від Володимир Сердюк